Bu Hafta DasDas'ta Tiyatro Rüzgarı Esecek

YENİ HAFTADA DasDas’TA TİYATRO RÜZGARI ESECEK

Komediden trajediye, çocuk oyunlarından konserlere bu hafta birbirinden keyifli etkinlikleri ziyaretçileriyle buluşturmaya hazırlanan DasDas, yeni haftada ‘Cimri’, ‘Aşk Geçmişim’ ve ‘Kedi Cenazesi’ oyunlarını ağırlıyor. DasDas Çocuk’un sevilen oyunları ise miniklerin hafta sonunu eğlenceli kılacak.

Bu hafta DasDas’ta Molière’in yıllara meydan okuyan eseri ‘Cimri’, Tansu Biçer’in rejisiyle DasDas Sahne’de seyirciyle buluşuyor. Semaver Kumpanya’nın ‘Cimri’si 10 Ocak akşamı 20.30’da Serkan Keskin, Sezin Bozacı, Ahmet Kaynak, Mertcan Ertürk, Metin Alpargun, Cansu Saka, Onur Yalçınkaya, Ezgi Ulusoy Tamer, Onur Şenol, Selen Şenay, Uğur Senkeri, Saniye Samra’dan oluşan kadrosuyla sahnede olacak.

İzleyenlerin Eduard ile Charlotte’un şehirden uzakta lüks bir mahalledeki evlerinde eski arkadaşlarını ve komşularını ağırladıkları geceye konuk olacakları ‘Anadolu Efes Katkılarıyla: Westend / Batının Sonu’ 11 Ocak akşamı 20.30’da DasDas Sahne’de sergilenecek. Karakterlerin dönüşümleriyle seyirciyi şaşırtacağı Tuğsal Moğul yönetmenliğindeki oyunun kadrosunda Evren Bingöl, Gün Koper, Mert Fırat, Naz Çağla Irmak, Pervin Bağdat ve Tülin Özen bir araya geliyor.

 

Binnur Kaya, Dolunay Soysert, Güven Kıraç ve Levent Ülgen, yeni haftada uzlaşmak için bir araya gelen ebeveynlerin öyküsünü merkezine alan ‘Vahşet Tanrısı’ ile tiyatroseverlerin karşısına çıkıyor. Fransız komedi yazarı Yasmina Reza’nın kaleminden çıkan oyun, 12 ve 18 Ocak akşamları 20.30’da DasDas Sahne’de.

 

DasDas Atölye’de ise aynı günün akşamı 21.00’de ‘Anadolu Efes Mavi Sahne: Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet’ sahnelenecek. Oyuncu kadrosunda Ceren Boz, Nihan Işık, Sabahattin Yakut ve Ümit Erlim’in buluştuğu oyun Ceren Boz ve Nagihan Gürkan tarafından sahneye taşınıyor. Murat Gülsoy’un aynı adlı romanından uyarlanan ‘Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet’ kendini bilmek ve kendini bulmak arasındaki kayboluş hikayesine odaklanıyor.

 

13 Ocak akşamı 20.30’da DasDas’ta unutulmaz bir aşkın yankıları duyulacak. Shakespeare’in ünlü tragedyası ‘Romeo & Juliet’; Ayberk Aladar, Barış Gönenen, Başak Kıvılcım Ertanoğlu, Can Avcı, Ceren Boz, Deniz Can Aktaş, Erdem Akakçe, Ertuğrul Gümrükçüoğlu, Hülya Gülşen, Naz Çağla Irmak, Onur Tanyeri, Sinan Gülşen ve Ümit Erlim’in yer aldığı zengin kadrosuyla tiyatroseverlerle buluşuyor. Mert Fırat ve Nagihan Gürkan’ın yönetmenliğini üstlendiği oyunda Romeo ve Juliet’in büyük aşkı bambaşka bir zaman diliminde hayat buluyor. Oyun, 21 Ocak akşamı 20.30’da da DasDas Sahne’de izlenebilecek.

 

Uzun süredir beklenen ‘+1 Sunar: Adamlar’ konseri 14 Ocak akşamı 22.00’de DasDas Sahne’de gerçekleşiyor. Müzikseverlerin yerinde duramayacağı bir geceye imza atmaya hazırlanan Adamlar muhteşem şarkılarıyla DasDas’ta olacak.

 

Hafta sonu DasDas Çocuk ile başlıyor. 15 Ocak günü 13.00’te ‘Uyku Nereye Kaçar?’, DasDas Atölye’de minik tiyatroseverleri Pelin ve Berçem’in uykularının peşine düşme serüvenlerine dahil ediyor. Alper Baytekin’in tasarlayıp yönettiği; Pelinsu Ekşioğlu ve Berçem Açığ’ın sahnede buluştukları oyun; iklim eylemi, barış ve adalet, sudaki yaşam, karasal yaşam ve toplumsal cinsiyet eşitliği gibi temalara parmak basıyor.

 

Şebnem İşigüzel’in aynı adlı romanından İlksen Başarır tarafından uyarlanan ve yönetilen ‘Ağaçtaki Kız’ aynı günün akşamı 20.30’da DasDas Sahne’de olacak. Kadrosunda Ahsen Eroğlu ile Tunahan Çilingir’in yer aldığı oyun, Ağaçtaki Kız ile hayatının geri kalanını geçireceği yeri bulduğu sırada tanıştığı Yunus’un aşka, dostluğa, hayallerine, hayal kırıklıklarına ve sırlarına dair paylaşımlarını konu alıyor.

 

15 Ocak akşamı 22.15’te son dönemde verdikleri konserlerle DasDas Mutfak konuklarına keyifli dakikalar sunan ‘Uyanıklar’ sahne alacak.

 

16 Ocak günü 13.00’te ise DasDas Çocuk’un ‘Pi Hanım’ın Tarifsiz Kurabiyeleri’ oyunu çocuklarla buluşacak. Ünlü bir aşçı olan Pi Hanım’ın Geleneksel Benekli Kediler Günü’nde dağıtacağı kurabiyeleri yapmak için sevinçle mutfağa girmesinin ardından büyük bir sürprizle karşılaşmasını anlatan oyunun tasarımını ve yönetmenliğini Alper Aytekin üstlenirken sahneyi Gamze Güzel ile Bağış Angigün paylaşıyor. Sağlıklı beslenme, dayanışma ve ortak değerler temalarının işleneceği ‘Pi Hanım’ın Tarifsiz Kurabiyeleri’ çocukları Pi Hanım’ın mutfağına davet ediyor.

 

Aynı gün 15.00 ve 19.00’da ‘Deli Bayramı’ matine ve suare temsilleriyle DasDas Sahne’de sergilenecek. Turgut Özakman’ın aynı adlı eserinin Metin Akpınar süpervizörlüğünde sahneye taşındığı oyunun yönetmenliğini Metin Akpınar Mert Fırat ile beraber üstleniyor. ‘Deli Bayramı’nın kadrosunda Alper Baytekin, Ayşegül Cengiz, Büşra Alnıtemiz, Cansu Boz, Didem Balçın, Erdi Güçlü, Hande Özkurt, Kadir Burak Baydar, Mert Fırat, Nila Fırat, Özgün Aydın, Tunahan Çilingir ve Volkan Yosunlu yer alırken delilerin DasDas’ı ele geçireceği oyun, hafızalara kazınacak bir komediyi gözler önüne seriyor.

 

Nagihan Gürkan yönetmenliğindeki ‘Bir Barda Bir Gece’, 17 Ocak akşamı 20.30’da DasDas Sahne’de kadınların her akşam başlayan elektrik kesintileri sırasında kayboldukları bir dünyada arkadaşını bulmak için bir bara giden üniformalı kız ile barın tek çalışanı bir kadının arasındaki gerilimin ve soru işaretlerinin hiç bitmediği bir geceyi seyirciye aktaracak. Lulu Raczka imzalı oyun, Nurgül Yeşilçay ve Afra Saraçoğlu’nu sahnede bir araya getiriyor.

 

19 Ocak akşamı DasDas, ‘Aşk Geçmişim’ ve ‘Anadolu Efes Mavi Sahne: Kedi Cenazesi’ oyunlarını DasDas Sahne ve DasDas Atölye’de konuk edecek. Tatlı Ekşi Tiyatro’nun Tuğrul Tülek yönetmenliğindeki oyunu ‘Aşk Geçmişim’ 20.30’da DasDas Sahne’de olacak. Şebnem Bozoklu, Rıza Kocaoğlu ve Melisa Doğu’nun sahneyi paylaştığı D.C. Jackson imzalı oyun, kurumsal bir şirkette işe giren Tom ile aynı şirkette çalışan Amy’nin bir şeyler içmeye çıktıkları gecenin ardından kendilerini fırtınalı bir ilişkinin içinde bulmalarını konu alıyor.

 

21.00’de DasDas Atölye’de oynanacak ‘Anadolu Efes Mavi Sahne: Kedi Cenazesi’nde Sibel Yıldırım’ın kalemi Şükrü Türen’in rejisiyle buluşuyor. Kadrosunda Can Başak, Doğu Alpan, Okan Kayabaş ve Sibel Yıldırım’ın yer aldığı TiyatroTiyatral’in ‘Kedi Cenazesi’ isimli oyunu iyilik ve kötülük kavramları üzerinden kişinin değişimden korktuğu için mi, egosuna söz geçiremediği için mi, yoksa canı öyle istediği için mi kötülükten beslendiğini ve iyiliğin sınırlarında ne zaman ve ne sıklıkla dolaşabildiğini, karşılıksız bir iyilikle ne kadar yol alabileceğini kendine has bir komedi anlayışıyla sorguluyor.

 

Aynı akşam Türkiye'de stand-up komedi kültürünün yaygınlaşmasını amaçlayan komedi kulübü TuzBiber, 21.00’de DasDas Mutfak’ta olacak. İzleyenler, ‘TuzBiber Stand Up’ gecesi ile komediye doyacak.

 

‘Kaan Sekban Saçmalar’, 20 Ocak akşamı 20.30’da DasDas ziyaretçilerini kahkahalara boğacak. 10 yıl kurumsal hayatta bir plaza insanı olarak çalıştıktan sonra beyaz yakalı hayata veda eden Kaan Sekban, her sabah hayallerine koşmak yerine işe gitmek zorunda kalanların umuda yolculuk öyküsünü komik bir dille seyirciye aktarıyor.

 

Detaylı Program için: www.dasdas.com.tr

Bilet Satış: www.mobilet.com

 

10 Ocak

Pazartesi

20.30

DasDas Sahne

Cimri

11 Ocak

Salı

20.30

DasDas Sahne

Anadolu Efes Katkılarıyla: Westend / Batının Sonu

12 Ocak

Çarşamba

20.30

DasDas Sahne

Vahşet Tanrısı

12 Ocak

Çarşamba

21.00

DasDas Atölye

Anadolu Efes Mavi Sahne: Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet

13 Ocak

Perşembe

20.30

DasDas Sahne

Romeo & Juliet

14 Ocak

Cuma

22.00

DasDas Sahne

+1 Sunar: Adamlar

15 Ocak

Cumartesi

13.00

DasDas Atölye

Uyku Nereye Kaçar?

15 Ocak

Cumartesi

20.30

DasDas Sahne

Ağaçtaki Kız

15 Ocak

Cumartesi

22.15

DasDas Mutfak

Uyanıklar Konseri

16 Ocak

Pazar

13.00

DasDas Atölye

Pi Hanım’ın Tarifsiz Kurabiyeleri

16 Ocak

Pazar

15.00

DasDas Sahne

Deli Bayramı

16 Ocak

Pazar

19.00

DasDas Sahne

Deli Bayramı

17 Ocak

Pazartesi

20.30

DasDas Sahne

Bir Barda Bir Gece

18 Ocak

Salı

20.30

DasDas Sahne

Vahşet Tanrısı

19 Ocak

Çarşamba

20.30

DasDas Sahne

Aşk Geçmişim

19 Ocak

Çarşamba

21.00

DasDas Atölye

Anadolu Efes Mavi Sahne: Kedi Cenazesi

19 Ocak

Çarşamba

21.00

DasDas Mutfak

TuzBiber Stand Up

20 Ocak

Perşembe

20.30

DasDas Sahne

Kaan Sekban Saçmalar

21 Ocak

Cuma

20.30

DasDas Sahne

Romeo & Juliet

 

 

 

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski